HABER DETAYI

8 Kasım 2018 20:08

Sitenin Ön Plana Çıkması İçin Neler Yapılmalıdır?

Sitenin Ön Plana Çıkması İçin Neler Yapılmalıdır?

Sitenin Ön Plana Çıkması İçin Neler Yapılmalıdır?

Mevcut bir siteniz varsa veya yakın bir gelecekte geliştirmeyi planlıyorsanız, sitenizin etkililiğini arttırabilecek veya bozabilecek özellikleri ve nitelikleri de anlamak önemlidir. Çirkin veya kötü inşa edilmiş bir site, işinize zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır. Daha kötüsü ziyaretçi trafiğinizi artırmayacaktır.

Bir sitenin öne çıkma veya sürekli güncel halde tutularak ziyaretçi trafiğini artırması ile ilgili bazı bileşenlere dikkat etmek gerekir.

Etkili bir site oluşturmanın temel unsurları;
1. Görünüm
2. İçerik
3. İşlevsellik
4. Sitenin Kullanılabilirliği
5. Arama Motoru Optimizasyonu olarak sıralanabilir ve en etkili web sitesi, bu unsurların hepsinde en iyi uygulamaları yansıtmalıdır.

Görünüm İşlevi

Bir site görsel olarak çekici, albenili ve profesyonel olmalıdır. Site, şirketinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sunarken, firma ciddiyetinizi ve profesyonelliğinizi de yansıtır. Web siteniz, potansiyel bir müşterinin sitenizden aldığı ilk ve tek ürün veya hizmet olabilir. Çekici bir sitenin olumlu bir izlenim oluşturması ve ziyaretçilerin sitenize geldiklerinde bilgiye ulaşması çok daha kolay olmalıdır. Siteniz geliştikçe kullanıcıların dikkatini çekerek, onları sayfada tutacaktır.

İyi Renk Kullanımı

Uygun bir renk şeması ile işiniz veya hizmetleriniz için uygun bir ruh hali veya ton yaratan 2 veya 3 ana renk içermelidir. Yazılı içerik yerine renklere yoğunlaşmamak ve renklerde aşırıya kaçılmamalıdır.

Kolay Okunan Metinler

En kolay okunan kombinasyon, beyaz zemin üzerine siyah metindir, ancak kontrast uygun bir aralıkta ise diğer birçok renk kombinasyonu kabul edilebilir. Okunması kolay olan ve günümüzün bilgisayar sistemlerinin çoğunda bulunan yazı tipleri kullanılmalıdır. Paragraf metninin font boyutunu 10 ila 12 punto arasında tutulmalıdır.

Anlamlı Grafikler

Grafikler, görsel çeşitlilik sıkıcı sayfalara hitap ettikleri için önemlidir. Ancak, bunlar fazla kullanılmamalı ve yazılı içeriğe anlam veya bağlam eklendiğinden emin olunmalıdır.

Kaliteli Fotoğrafçılık

Görsel çekiciliği arttırmanın basit bir yolu, yüksek kaliteli fotoğrafçılıktır. Yüksek kaliteli ürün resimleri, çevrimiçi perakendeciler için özellikle önemlidir.

Basitlik

Site basitleştirilmeli ve ziyaretçileri etkilemek adına karmaşık tasarım, animasyon veya başka efektler yüklenmemelidir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
WhatsApp chat